RİZE YAYLALARI
Rize yaylalarını gezdum, gördum, sendagez diye yazdum.
LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ
Likya Yolu yürüyüşümü buradan okuyabilirsiniz.
BATI KARADENİZ'İ GÖRÜN
Batı Karadeniz'de Kelebeğin rüyasına yolculuk başlıyor.
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim

İNGİLİZ TURİSTLER FRANSA'DAN KAÇTI

Güvenli ülke statüsünden çıkarılan Fransa'dan dönüşte 14 gün karantinaya alınacaklarını duyan 160 bin İngiliz, kaçarcasına ülkelerine döndü.

Fransa'ya tatile giden İngiliz turistler hafta sonu görülmemiş bir yoğunlukla, adeta kaçarcasına ülkelerine döndü.

İngiltere, artan vaka sayıları sebebiyle geçtiğimiz Perşembe Fransa’yı güvenli seyahat listesinden çıkarmış, buradan gelen yolculara 14 günlük karantina zorunluluğunun başlayacağını duyurmuştu. Fransa’da bulunan yaklaşık 160 bin İngiliz turist ise, kararın ardından havaalanlarına ve limanlara akın etti.

UÇAK BİLET FİYATLARI 6 KAT ARTTI

Fransız yetkililer yaptığı açıklamada, biletlere taleplerin arttığını ve Fransa ile İngiltere arasında araç taşıyan Eurotunnel tren servisinin Cuma gününden itibaren tamamen dolduğunu aktardı. Yetkililer, uçak bilet fiyatlarının 6 kat arttığını ifade ederken, feribotların seferlerinin talebin fazla olması nedeni ile arttırıldığını açıkladı.

Fransa ise "karşılıklı önlemler" konusunda İngiltere'yi uyardı. İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps yaptığı açıklamada, ülkelerin karantinasız seyahat listesinden çıkarılma nedeni olarak enfeksiyon oranlarının 100 bin kişide 20 vakayı aşması olduğunu ifade etti.

Öte yandan İngiltere’nin Fransa ile beraber güvenli seyahat listesinden çıkardığı ülkeler arasında Hollanda, Monako, Malta, Turks ve Caicos Adaları ve Aruba bulunuyor.

224 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret89557
Hava Durumu
URCU FLY TRAVEL
UÇAK BİLETLERİ TURLAR, TRANSFERLER
Bu Web Sitesi Desteği